Україна ризикує втратити можливість здобути олімпійські нагороди в плаванні

Напередодні Олімпіади в Ріо, Україна ризикує взагалі втратити можливість здобути нагороди в традиційно успішному для нас плаванні. Про це йшлося на прес-конференції в Інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна».

Провідні українські тренери і спортсмени-плавці заявили про тиск з боку голови підкомітету ВР з питань фізкультури і спорту Дениса Силантьєва, що загрожує зривом підготовки Національної збірної до Олімпійських ігор. Про це заявили Голова Федерації плавання Дмитро Качуровський, Заслужений тренер України Ніна Кожух,чемпіонка Європи і світу Даря Зевіна, і державний тренер, генеральний секретар Федерації Олександр Власков.
Як зазначив Дмитро Качуровський, народний депутат Денис Силантьєв використовує службове становище для здійснення тиску і зведення особистих рахунків з тренерами та фахівцями. Наслідком тиску і численних депутатських звернень Силантьєва, стало звільнення старшого тренера та голови тренерської ради Національної збірної команди України з плавання, Заслуженого майстра спорту і призера Олімпійських ігор Андрія Сердінова.
«Всі наші провідні спортсмени знаходяться на індивідуальній підготовці. Андрій Говоров в Бразилії, Дарія Зевіна і Дмитро Оселедець в Києві, Марія Лівер і Михайло Романчук в Дніпропетровську. Їх підготовку потрібно координувати і цим всім займався головний тренер. Втративши тренера ми втрачаємо таку можливість», - зазначив голова Федерації плавання.
Та головне, підкреслив Дмитро Качуровський, через тиск і багато чисельні перевірки контролюючих інстанцій на запити Дениса Силантьєва, в збірній створилася важка атмосфера.
Чемпіонка Європи і світу Дарія Зевіна заявила, що їй перешкоджають тренуватися в басейні Школи вищої спортивної майстерності (ШВСМ) м.Києва, де вона попередні багато років готувалася до змагань.
«Оскільки мене не вийшло вигнати, то стали пускати на доріжку багато людей. Мене намагалися травмувати ... Обстановка в басейні була така, що я туди приходила, і мені вже важко просто було перебувати там. Я хочу приходити до басейну, щоб тренуватися. Я хочу здійснити свою мрію», - сказала чемпіонка.
Зазначені проблеми пов'язані із тиском Дениса Силантьєва на Київську міську держадміністрацію з вимогою поновити звільненого в січні директора (ШВСМ) Києва "Юність" Олега Гатченка, звинуваченого в підробці документів та фінансових порушеннях. У Федерації плавання тут вбачають винятково особистий інтерес народного депутата – адже на базі басейну ШВСМ функціонує клуб Дениса Силантьєва «Чемпіон».
Ніна Кожух, Заслужений тренер України, яка підготувала багаторазову Олімпійську чемпіонку Яну Клочкову, вбачає в діях Дениса Силантьєва особисті мотиви і прикро вражена діями колишнього спортсмена. Будучи депутатом, він жодного разу не наважився відкрито висловити свою позицію тренерам і фахівцям збірної, а спілкується винятково мовою депутатських запитів і листів із вимогами звільнити тренерів.
«Він 15 років був у одній команді з Сербіновим... Як він міг так вчинити?», - обурюється тренер.
Учасники прес-конференції наголошують – від тиску депутата потерпають висококласні фахівці, визнані на міжнародному рівні.
«Державний тренер Андрій Власков, на якого здійснюється тиск щоб звільнити, - член бюро Європейської федерації і член технічного комітету Міжнародної федерації з плавання. Він буде на Олімпійських іграх в якості головного судді», - зазначив Дмитро Качуровський.
Понад 100 провідних українських тренерів і спортсменів-плавців написали звернення до Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана та голови парламентської фракції Радикальної партії Олега Ляшка, з вимогою захистити фахівців українського плавання від дій народного депутата від РПЛ Дениса Силантьєва.
Відсутність реагування може призвести до невідворотних наслідків, адже Україна разом із фахівцями, ризикує втратити і багаторічні напрацювання школи плавання.